Náš kód: P149837

TGB Blade 1000i LTX EPS 4x4
11 699.00 €
+ -

Popis a parametre

Špičkový TGB Blade 1000i teraz prichádza s novým vysoko atraktívnym dizajnom a vylepšenou technikou. Nová generácia štvorkolky roku 2019 v Českej republike (v hlasovaní verejnosti) prešla výraznou zmenou. Nový sebavedomý dizajn priťahuje veľmi vydarenou maskou chladiča a originálnymi Full-LED matrixovým svetlometmi, ďalšie podstatné zmeny nájdete pod kapotou. Zásadnou inováciou prešla napríklad automatická prevodovka, ktorá má teraz úplne novú zosilnenú konštrukciu s japonskými komponentmi; v dennom živote oceníte tiež kompletne odnímateľnú prednú mriežku, ktorá uľahčuje čistenie chladiča.

Najlepšia a najvýkonnejšia štvorkolka, od spoločnosti TGB Blade, všetkých čias v sebe spája najmodernejšie technológie a dlhoročné skúsenosti značky TGB. Najzásadnejšou konkurenčnou výhodou tejto novej generácie modelu Blade je okrem najväčšieho a najsilnejšieho motora TGB taktiež unikátny systém pohonu 4x4 s predným i zadným uzamykateľným diferenciálom. Vďaka dvom diferenciálom sa vám bude nová štvorkolka Blade riadiť tak jednoducho, ako žiadna iná štvorkolka a spoločne s nezávislým zavesením všetkých kolies vás prekvapí mimoriadne príjemným riadením, pokojnou jazdou na mäkkom i tvrdom povrchu a vysokou priechodnosťou i v najťažšom teréne. Predĺžený podvozok umožňuje veľkú stúpavosť a špičkovú stabilitu pri rýchlej jazde, pri zachovaní dobre známej obratnosti a príjemnej ovládateľnosti krátkych modelov. Úplne novovyvinutý štvordobý dvojvalec OHC 1000 poskytuje nadpriemernú dynamiku a obrovskú ťažnú silu. Najnovšia generácia populárnej užitkovo - rekreačnej štvorkolky je už v základnej verzii štandardne vybavená kvalitným elektrickým navijakom 3000 lbs, atraktívnymi alu diskami, ťažným zariadením, hi-tech LED osvetlením a kvalitnými novými tlmičmi EVO s progresívne vinutými pružinami. 

 

 

 

Silný motor V-Twin 1000 EFI

Veľký silný dvojvalec do V OHC 1000 s obrovským výkonom je úplne novovyvinutý. Čistý výkon poskytuje štvorkolke dominantnú dynamiku, vysoký točivý moment jej dáva špičkovú ťažnú silu. Elektronické vstrekovanie paliva nezávisle od nadmorskej výšky zaručuje spoľahlivé štartovanie, čisté spaľovanie a nízku spotrebu paliva. Spoľahlivá automatická robustná ´heavy-duty´ prevodovka s polohami L/H/N/R (terénna redukcia / dopredná rýchlosť / neutrál / spiatočka) a s minimálnymi nárokmi na údržbu je naviac vybavená účinnou motorovou brzdou.

Predĺžený podvozok

Robustný podvozok má zväčšený nájazdový uhol a vyššiu svetlú výšku vzadu. Moderné nezávislé zavesenie všetkých pneumatík umožňuje vynikajúci prechod ťažkým terénom a presvedčuje aj vo vysokých rýchlostiach. A-ramená sú novo zavesené v puzdrách zo špeciálneho materiálu od firmy DuPont, ktorý zaisťuje presné videnie, lepšiu stabilitu a vyššiu životnosť. Dlhý rozvor poskytuje dostatok  miesta vodičovi i spolujazdcovi a zaisťuje vyššiu stabilitu v prudkých kopcoch.

Variabilní posilňovač riadenia s troma režimami 

Elektrický posilňovač riadenia zmenšuje silu potrebnú na riadenie, ani dlhá jazda alebo celodenná práca vás preto neunaví. Posilňovač riadenia taktiež zlepšuje ovládateľnosť štvorkolky a bezpečnosť jazdy, pretože účinkuje zároveň i ako tlmič úderov do riadidiel, keď napríklad predné koleso narazí na skrytý kameň, dieru alebo kmeň. Náraz vám tak nevyrazí riadidlá z ruky, pretože väčšinu energie nárazu pohltí posilňovač. Posilňovač riadenia je u tohto modelu vybavený troma voliteľnými režimami – štandardný účinok, maximálny účinok a vypnuté.

Pohon 4x4 s dvoma diferenciálmi

Najväčšou prednosťou modelu Blade 1000 je jeho jedinečný systém pohonu s diferenciálom na prednej i zadnej náprave a s dvoma elektrickými uzávierkami. Vďaka tomu je nový Blade jednou z vôbec najpríjemnejších štvorkoliek na riadenie a umožňuje ideálne nakonfigurovať pohon a trakciu pre každý terén a každú situáciu - zabezpečí dokonalý grip všetkých kolies a vysokú priechodnosť štvorkolky v ťažkom teréne, zároveň však zabezpečuje nesmierne kultivovanú a kľudnú jazdu a dokonale príjemné riadenie. Samozrejme nechýba moderné nezávislé zavesenie všetkých kolies iRS so širokým rozchodom a veľkou svetlou výškou, dlhý rázvor a elektricky pripojiteľný pohon predných kolies 2x4 / 4x4 jednoduchým stlačením tlačidla na riadidlách. V najťažšom teréne naviac oceníte rýchlo pracujúce elektrické uzávierky predného a zadného diferenciálu.

Kotučové brzdy na všetkých pneumatikách

Brzdy sú rovnako dôležité ako výkon. Výkonný, štvorkotúčový, hydraulický, brzdový systém s vŕtanými kotúčmi a pancierovými brzdovými hadičkami vám dodá dôveru pri posúvaní vašich jazdeckých schopností. Hlavná nožná brzda brzdí súčasne všetky kolesá v pomere 60/40, pravou páčkou môžete naviac ovládať len predné brzdy, ľavou páčkou zadné. Parkovacia brzda sa aktivuje samostatnou páčkou na riadidlách.

Moderné Full-LED osvetlenie

Prednosťou TGB Blade 1000i LTX sú úplne nové vysoko svietivé FULL-LED matrixové svetlomety, ktoré spoločne s maskou chladiča dominujú celému stroju. V svetlometoch sú elegantne zabudované predné LED blikače a svetlá pre denné svietenie. Taktiež všetky ďalšie svetlá vrátane brzdových svetiel. Zadné smerovky sú kompletne osadené inovatívnou LED technológiou, ktorá ponúka vynikajúci svetelný výkon pri nízkom odbere elektrickej energie. 

Multifunkční LCD displej

Presné informácie kedykoľvek potrebujete. Multifunkčný LCD displej je nie len čitateľný ale i krásny a ponúka množstvo praktických funkcií ako digitálny otáčkomer, digitálny rýchlomer, maximálne dosiahnuté otáčky motora, maximálnu dosiahnutú rýchlosť, priemernú rýchlosť, 2 počítadla dennej prejdenej vzdialenosti, počítadlo celkovo prejdenej vzdialenosti, denné počítadlo najazdených motohodín, celkové počítadlo najazdených motohodín, palivomer, palubné hodiny, zobrazovanie diagnostických poruchových kódov a všetky potrebné kontrolky.

Bohatá výbava už v základe

Na trhu nie je mnoho štvorkoliek, ktoré by za už aj tak atraktívnu základnú cenu ponúkali ešte takú bohatú štandardnú výbavu, ako Blade 1000 LT. Blade 1000 LT je štandardne plne vybavený najmodernejšou technikou ako sú dva diferenciály (vpredu i vzadu) s elektrickými uzávierkami, elektricky prepínateľným pohonom 2x4 / 4x4, štvorkotúčovým brzdovým systémom, pancierovými brzdovými hadičkami, atraktívnymi osempaprskovými hliníkovými diskami s ostro lomenými paprskami, značkovými pneumatikami Maxxis Bighorn, chráničmi rúk a páčok, robustným predným ochranným rámom, predným a zadným nosičom batožiny, samostatným vyvýšeným sedadlom spolujazdca s pohodlnou opierkou chrbta, demontovateľnými stúpačkami spolujazdca, hi-tech LED osvetlením, ťažným zariadením a kvalitným navijákom s vysokou ťažnou silou 3000 lbs.

 

Technické špecifikácie 

 

Motor
typ                               štvortaktný dvojvalec SOHC do V, EFI 
Výkon                               83 PS / 7000 min-1 (off-road) 
Objem                               997 ccm
Vŕtanie x zdvih                               92 X 75 mm
Chladenie                               kvapalinou + elektrický ventilátor 
Hnací systém
Pohon                              2x4 / 4x4, elektricky prepínateľný 
Prevodovka                              automatická - CVT variátor so spiatočkou, L/H/N/R/P, brzdenie motorom 
Uzávierka p. diferenciálu                              predný i zadný, nezávislé elektrické ovládanie 
Prevod                              kardanom, predný i zadný 
Podvozok
Zavesenie predné                              nezávislé dvojité A-ramená 
Zavesenie zadné                              nezávislé dvojité A-ramená 
Tlmiče predné                              tlmiče EVO, nastaviteľné predpätie pružín 
Tlmiče zadné                              tlmiče EVO, nastaviteľné predpätie pružín 
Brzdy predné                              2x hydraulická kotúčová 
Brzdy zadné                              2x hydraulická kotúčová 
Pneu predné                              AT25 x 8 - 12 
Pneu zadné                              AT25 x 10 - 12 
Rozmery a hmotnosti
Celková dĺžka                             2330 mm
Celková šírka                             1200 mm
Celková výška                             1290 mm
Svetlá výška                             295 mm
Rázvor                             1445 mm
Hmotnosť bez náplní                             403 kg
Palivová nádrž                             23 litrov
Legislatíva
Homologizácia                             áno 
COC list                             áno 
Technický preukaz                             áno 
Vodičské oprávnenie                             skupina B (osobný automobil) 

 

Výrobca
Výrobca TGB
Náš kód: P149837
0 produktů k porovnání PorovnávanieZobraziť porovnanie